Czy książki mogą być dobrym prezentem na Wielkanoc?

Kupowanie prezentów na Wielkanoc nie jest tak powszechną praktyką, jak w przypadku Bożego Narodzenia. Najbliżsi jednak na pewno docenią drobny upominek, gdzie świetnie sprawdzi się książka. Prezent na Wielkanoc i wybór tytułu musi być uzależniony od preferencji członków rodziny. Które książki sprawdzą się w przypadku rodziców, dzieci albo drugiej połówki?

Książki dla rodziców

Nie każdy rodzic lubi książki fabularne, dlatego trzeba się zastanowić nad alternatywami. Pewnym wyborem są wtedy różne poradniki, które dotyczą zainteresowań mamy lub taty. Mogą to być książki na temat ogrodnictwa albo naprawiania samochodów. Ciekawą opcją może być biografia ulubionego muzyka albo aktora, gdzie do wyboru jest sporo artystów z czasów młodości rodziców. Nie zaszkodzi też klasyka literatury polskiej lub zagranicznej, gdzie na pewno sprawdzi się Henryk Sienkiewicz, Ernest Hemingway albo Fiodor Dostojewski.

Prezent wielkanocny dla dzieci

Dzieci uwielbiają przede wszystkim książki zabawne i kolorowe. Dobrze kupić takie z dużą ilością obrazków, które będzie im się łatwiej czytało. Wybór jest oczywiście uzależniony od wielu dzieci. Niektóre z nich będą wymagały już poważniejszych lektur, gdzie najlepiej zdecydować się na J.K. Rowling albo Suzanne Collins. Dziewczyny w starszym wieku docenią książki Johna Greena, chłopcy zaś literaturę fantasy w stylu Brandona Sandersona.

Książka wielkanocna dla drugiej połówki

Trzeba także zastanowić się nad ciekawą książką dla partnera życiowego. Prezent na Wielkanoc może mieć charakter romantyczny, gdzie sprawdzą się tytuły Nicholasa Sparksa, Nory Roberts albo Stephanie Laurents. Nie trzeba jednak ograniczać się do książek fabularnych, gdzie można postawić na coś bardziej praktycznego. Ciekawą opcją są tytuły popularnonaukowe, które również mogą podejmować temat miłości albo życia seksualnego. Warto zasugerować się zainteresowaniami drugiej połówki. Na prezent poleca się biografie ulubionych artystów albo ludzi związanych z nauką. Książki mogą być też związane z dietą albo sportem.

Posts Tagged with…